úřady, stavební povolení, ochrana životního prostředí

UPOZORNĚNÍ: co si tu přečtete, jsou pouze obecné informace a zkušenosti naše a našich kamarádů.

Konkrétní informace Vám poskytnou Stavební úřady a Ochrana životního prostředí v místě, kde chcete budovat vaše zázemí pro bydlení, lesní školku, meditační místnost, apod..

Úředník nemusí být pouze nepřítel a stejně jako dokáže "ublížit", může nám i pomoci. Často pomůže přátelské a otevřené jednání či citlivě podané vysvětlení.

Budovat si dobré vztahy na tomto poli je základem šťastného života na pozemku. Úředník je totiž také jen člověk, pro něhož je důležité splnit správně svou povinnost, aby nepřišel o práci. Pokud splní svou povinnost, je mu většinou již jedno, co na svém pozemku děláme. Z tohoto důvodu je dobré chodit na úřady dobře připraven a dát lidem, co tam pracují, co nejvíce podkladů, o které se mohou opřít. Dobrým tipem je také dělat na pozemku vše tak, aby to bylo na oko hezké, úředníci totiž často posuzují případy dle svých osobních preferencí a nálad.

Pokud se rozhodnete vydat cestou, která je v slouladu se stavebním zákonem, tak si dobře definujte, co vlastně je vašim záměrem. V případě, že to nebude akceptovatelné řešení pro úředníka, doporučuji přimět právě jeho, aby hledal konsenzus, který Vám pomůže realizovat váš záměr a zároveň nebýt v rozporu s tím, jak se dá interpretovat zákon. V případě stavby jurt, kdy jurta může být definována jako výrobek, stan, stanový přístřešek, zázemí staveniště, stavba o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy, jde mnohdy právě o ochotu a vstřícnost úředníka se kterým se na úřadě potkáte.

 

Pro ty kteří si chtějí přečíst přesné znění stavebního zákona:

http://www.sbirkazakonu.info/stavebni-zakon/stavby-terenni-upravy-zarizeni-a-udrzovac.html

 

 

 

 

 

 

Jak je to s plísní a její chutí pustit se do jurty?

Celý článek...

 

Nemůže izolace vlivem pronikání vlhkého vzduchu v zimě postupně vlhnout a pak, až na jaře mráz povolí, tak bude izolace nasáknutá vodou?

Celý článek...

 

This page require Adobe Flash 9.0 (or higher) plug in.

Hledat...